Artykuł pochodzi ze strony www.info-kuchnia.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-kuchnia.pl/artykul,id_m-100429,t-z_akcentem_na_drewno.html
Informacja prasowa / Data: 2015-01-14

Z akcentem na drewno

Informacja prasowa

Drewno znów stało się niezwykle modne. Nie wracamy jednak do drewnianych boazerii czy sklejkowych mebli, ale ekskluzywnych drewnianych akcentów w architekturze nowoczesnych wnętrz. 

Naturalne drewno, ze względu na swój ekskluzywny charakter i stosunkowo wysoką cenę, staje się dobrem rzadkim. Dołączając do takich surowców jak szlachetne metale i drogie kamienie, stosowany jest przez projektantów w sposób oszczędny.

Nawet w kolekcjach mebli z półki premium materiałem konstrukcyjnym są częściej płyty drewnopochodne: wiórowe lub MDF uszlachetnione okleinami lub lakierami.

Drewno naturalne pojawia się jednak jako piękny akcent, przyciągając uwagę naszych zmysłów: wzroku i dotyku.

Naturalne drewno wróciło do architektury wnętrz w postaci eleganckich akcesoriów i dodatków. Znajdziemy je np. w nowoczesnych szufladach do mebli pokojowych, kuchennych i łazienkowych w postaci funkcjonalnych organizerów.

Fot. Hettich  Organizery wewnętrzne najnowszych szuflad wykonane z litego drewna

W swojej kolekcjach szuflad InnoTech oraz ArciTech firma Hettich zaproponowała kilka rozwiązań, które ułatwią przechowywanie przedmiotów i jednocześnie niezwykle poprawiają estetykę mebli.

- Drewno ukryte we wnętrzu szuflady staje sie jeszcze bardziej ekskluzywne, gdy na co dzień jest niewidoczne dla oka - wyjaśnia Joanna Nowak, specjalista ds. marketingu Hettich Polska.

- Po otwarciu szuflady z drewnianym organizerem, nowoczesne, minimalistyczne meble w wysokim połysku lakieru odkrywają przed nami wrażenie ciepła, intymności, bliskości natury. Wyjmując ukryte w nich przedmioty mamy możliwość odebranie bodźców, które daje dotyk ciepłego drewna. Dochodzi do tego niezwykle kojąca dla oczu barwa, jaką ma ten surowiec.

W ofercie firmy Hettich możemy wybrać zarówno drewniane organizery, które ułatwią segregowanie sztućców, przypraw czy produktów przechowywanych w szufladach kuchennych, jak i funkcjonalne wkłady do coraz bardziej popularnych szuflad łazienkowych.

Fot. Hettich Drewniane boki szuflad (na wytrzymałej i estetycznej prowadnicy Quadro) w połączeniu z  frontami wykonanymi z płyty lakierowanej 

Jeśli nie potrzebujemy w szufladzie organizera, ale chcielibyśmy zastosować drewniane akcenty, można surowiec ten wykorzystać do budowy frontów lub boku szuflady.

- Nasze systemy szuflad umożliwiają indywidualne komponowanie elementów szuflady. Budowanie podwyższonych boków szuflad  typu DesignSide pozwala łączyć różne surowce m.in. drewno, metal, szkło czy kamień. W przypadku szuflad wewnętrznych, które stosuje się w meblach kuchennych czy garderobach, w ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się piękne zestawienia ciemnego antracytu z naturalnym drewnem.

Źródło: Hettich Polska